کابینت ام دی اف در کرج

اکسین چوب یکی از برترین و تخصصی ترین مراکز تولید کننده کابینت ام دی اف (MDF) در کرج می باشد.

اگر قصد خرید کابینت ام دی اف (MDF) را دارید و ساکن کرج هم هستید؛ توصیه ما به شما اکسین چوب می باشد زیرا که دارای سابقه چندین ساله در این حوزه می باشد و نمونه پروژه های موفق و مطابق روز بسیاری را نیز دارد.

در این مقاله از سری مقاله های اکسین چوب در خصوص علت محبوبیت متریال ام دی اف (MDF) برای درهای کابینت توضیحاتی را می دهیم.

همواره افرادی که در جستجوی خرید کابینت هستند؛ دغدغه این مسئله را دارند که بهترین متریال را انتخاب کنند که برای چندین سال بدون مشکل بتوانند از آن استفاده کنند.

در این حالت مقایسه بین چوب و ام دی اف (MDF) به وجود می آید و معمولا برنده چوب هست زیرا دارای استحکام بهتری می باشد این در حالیست که ام دی اف در ظاهر امر در مقایسه با چوب کیفیت پایین تری دارد و از استحکام کمتری برخوردار می شود و دارای قیمت پایین تری نیز می باشد.

اما در حقیقت هر کدام آن ها دارای مزایا و معایبی برای بازسازی آشپزخانه می باشند و برخلاف باور عموم چوب همیشه گزینه برتر نیست حتی در برخی از موارد ممکن است که ام دی اف (MDF) انتخاب بهتری باشد.

بنابراین برای افراد که خانه های در حال ساخت دارند و یا خانه های آن ها در مرحله بازسازی می باشند، دانستن تفاوت بین این دو ماده سازنده کابینت ها و ویژگی های آن ها مهم و ضروری باشد.

در این مقاله نیز ما سعی کرده ایم با ذکر مزایا و معایب هر یک از آن ها و کاربردشان مسئله را روشن تر کنیم.

کابینت چوبی و مزایای آن

چوب جامد ماده اصلی کابینت برای سال های زیادی بوده است. مقصود از چوب جامد، چوب طبیعی اشاره دارد در حالی که اصطلاح “چوب مهندسی” به انواع دیگر مواد مبتنی بر چوب مانند ام دی اف (MDF) اشاره دارد چوب جامد فقط از چوب تشکیل شده است، چوب مهندسی شده ترکیبی از چوب واقعی، روکش، الیاف، رزین و چسب است.

 مقاومت و دوام

چوب جامد به طور چشمگیری محکم است. اگر به دنبال خرید چیزی هستید که برای چندین دهه بتوانید از آن استفاده کنید، کابینت چوبی عالی است. چوب جامد آنقدر محکم است که در تمام دنیا از آن برای برپا کردن کل ساختمان ها و حتی پل ها استفاده شده است. البته، انواع مختلف چوب از مقاومت های مختلفی برخوردارند. به عنوان مثال، بلوط قوی تر است و کیفیت و استحکام بیشتری نسبت به سرو دارد.

زیبایی شناسی

از نظر شکل ظاهری ، چوب جامد از نظر زیبایی بی نظیر است. و به همین دلیل است که در بسیاری از لوازم خانگی که زیبایی اهمیت بالایی دارد استفاده می کنند. اگر زیبایی و سبک برای شما اولویت اصلی است، چوب جامد یک انتخاب خوب است. اما درست مانند استحکام و دوام، انواع مختلف چوب از نظر زیبایی شناسی متفاوت هستند. به عنوان مثال، در حالی که بلوط قرمز از بلوط سفید قویتر است، از بلوط سفید بیشتر استفاده می شود زیرا ظاهر آن بهتر است.

سفارشی سازی

هنگام استفاده از چوب جامد، کابینت ها را می توان به روش های مختلفی از جمله شکل کلی، طرح روی درب ها و رنگ سفارشی کرد.

کابینت ام دی اف در کرج

ارزش

ارزش کابینت ساخته شده از چوب جامد بیشتر از کابینت ساخته شده از چوب مهندسی است، اگرچه در بعضی موارد کابینت ام دی اف (MDF) می توانند بسیار گران قیمت باشند. برای صاحبان خانه که به دنبال تهیه قیمت مناسب برای خانه خود هستند، افزودن عناصر چوب جامد می تواند قیمت را افزایش دهد.

معایب چوب

در این بخش در خصوص معایبی که تاکنون در مورد کار با چوب برای کابینت داشته ایم میپردازیم:

آسیب رطوبت

در حالتی که چوب روکش شده نیست، ضد آب نیست.همین طور اگر جنگل هایی که دارای چوب مستحکمی نیز می باشد مانند بلوط قرمز هنگامی که در معرض مداوم رطوبت قرار بگیرند؛ چوب آن ها آسیب می بیند. برای محافظت از چوب، معمولاً باید از ضد آب استفاده شود.

تاب خوردن و ترک خوردن

چوب با تغییر دما و رطوبت منبسط می شود و منقبض می شود. نتیجه این است که شمایل کابینت چوبی در هنگام قرار گرفتن در معرض نوسانات دما و رطوبت ، تاب می یابد یا حتی ترک می خورد. هنگام رنگ آمیزی چوب، ترک خوردگی حتی بیشتر قابل مشاهده است. با گذشت زمان، سازندگان چوب روش ها و فن آوری های ساختاری را ایجاد کرده اند که تاب و ترک خوردگی را به حداقل می رساند.

بیشتر بخوانید: قیمت کابینت ام دی اف (MDF) چگونه تعیین می شود ؟

تخته ام دی اف (MDF) چیست؟

برای افرادی که جایگزین ارزان تر اما همچنان قوی را برای چوب جامد ترجیح می دهند، ام دی اف (MDF) وجود دارد.

ام دی اف (MDF) مخفف نوعی چوب مهندسی شده است. نام کامل آن تخته فیبر متوسط ​​است. ام دی اف (MDF) شامل صفحات نازک ساخته شده از الیاف چوب ، رزین و موم است. وقتی صحبت از چوب مهندسی می شود، ام دی اف (MDF) غالباً یک سطح بالاتر از تخته سه لا در نظر گرفته می شود. زیرا که متراکم تر، قوی تر و با دوام تر است. به همین دلایل، تقریباً به اندازه چوب جامد کاربرد دارد.

بسیاری از صاحبان خانه تمایل دارند که ام دی اف (MDF) را با نگاهی پایین ببینند که وقتی در برابر چوب جامد مقایسه می شود عملکرد ضعیفی دارد. اما همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، هر دو چوب جامد و ام دی اف  دارای نقاط خوب و بد هستند. شرایطی وجود دارد که ام دی اف (MDF) گزینه برتر است.

قبل از بیان نکات مثبت و منفی ام دی اف (MDF)، ذکر این نکته مهم است که انواع مختلفی از این چوب مهندسی شده وجود دارد. از نظر تراکم، اندازه، نوع چسب، میزان رطوبت، گونه های چوبی و ضخامت آنها متفاوت است. هر چه تخته ام دی اف (MDF) ضخیم تر و متراکم تر باشد، هزینه بالاتری نیز دارد.

کابینت ام دی اف در کرج

مزایای ام دی اف (MDF)

۱- تخته ام دی اف (MDF)ترک نمی خورد. ام دی اف مانند چوب در صورت نوسانات دما و رطوبت منبسط و منقبض می شود. اما ام دی اف (MDF) بر خلاف چوب تاب نمی یابد. این به این دلیل است که تخته ام دی اف (MDF)، به لطف ساختار خود، به عنوان یک واحد حرکت می کند. حتی با تغییر شدید رطوبت و دما، نگران آسیب دیدن درب کابینت نخواهید بود.

۲- تخته ام دی اف (MDF) از ذرات بسیار ریز ساخته شده است به این معنی که ذرات قابل توجهی ندارد. این مورد هنگامی که تخته رنگ شده می شود، سب میگردد ظاهر بهتر و صاف تری داشته باشید. اگر می خواهید درهای کابینت را رنگ آمیزی کنید، ما ام دی اف را بیش از چوب جامد توصیه می کنیم.

۳-کابینت های ام دی اف (MDF) بسیار مناسب برای سفارشی سازی می باشند. درهای کابینت به سبک شیکر، درهای تخت با صفحه تخت، درهای برجسته و بسیاری مدل های دیگه وجود دارد. سهولت سفارشی سازی تخته های ام دی اف (MDF) مدیون این است که. تخته ام دی اف به دلیل ساختار خود می تواند به روش های مختلفی بریده و سوراخ شود و هیچ آسیبی نبیند.

۴- برخی از تخته ها مقاومت در برابر آب بیشتری دارند. اگر قصد دارید از تخته ام دی اف (MDF) در مناطق با رطوبت بالا مانند حمام استفاده کنید، می توانید تخته های ام دی اف (MDF) تهیه کنید که به طور خاص ساخته شده اند تا در برابر آب بسیار مقاوم باشند.

۵- تخته ام دی اف در اندازه های بزرگتر از چوب جامد موجود است. اگر پروژه ای دارید که به یک قطعه چوب بزرگ و بدون درز نیاز دارد، ام دی اف (MDF) گزینه پیشنهادی است.

معایب ام دی اف (MDF)

تخته ام دی اف (MDF) به راحتی خراشیده می شود و پس از این ترمیم نمی شود. این بر خلاف چوبی است که می توان آنرا سمباده زد تا هرگونه آسیب سطح را از بین برد.

علاوه بر این، ام دی اف (MDF) هنگام قرار گرفتن در معرض گرمای شدید عملکرد خوبی ندارد زیرا مواد اصلی آسیب می بینند. به همین دلیل ام دی اف ماده خوبی برای کابینت هایی که قرار است در فضای باز استفاده بشود نیست.

 

کابینت سازی در ویکی پدیا 

پانوشت: کابینت ام دی اف(MDF) در کرج, بهترین کابینت سازی ام دی اف (MDF) در کرج, ارزان ترین کابینت سازی ام دی اف (MDF) در کرج, مزایای خرید کابینت ام دی اف (MDF), معایب خرید کابینت ام دی اف (MDF), انواع رنگ های کابینت ام دی اف (MDF), قیمت و هزینه ساخت کابینت ام دی اف (MDF)

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 8 =