تخت تاشو کم جا در کرج

اکسین چوب نماینده تخت تاشو کم جا در کرج می باشد.تخت های تاشو با توجه به این که فضای کمی از اتاق را اشغال میکنند بهترین انتخاب می باشد. با توجه به این که متراژ آپارتمان های امروزی کم است تخت تاشو بهترین انتخاب می باشد. تخت تاشو کم جا در کرج از طرفداران زیادی برخوردار است. اگر دنبال تخت تاشو کم جا در کرج  میگردید اکسین چوب بهترین گزینه پیش رو شماست.

در این مقاله میخواهیم درباره تخت تاشو کم جا و مزایا و معایب و سایر ویژگی های آن میپردازیم

 • تخت تاشو کم جا چیست و چه ویژگی هایی دارد ؟
 • تفاوت تخت تاشو کم جا با مبلمان تخت خواب شو در چیست ؟
 • تخت تاشو کم جا چه مزایایی دارد ؟
 • معایب تخت تاشو کم جا چیست؟
 • مشتریان در مورد استفاده از تخت های تاشو کم جا چه نظری دارند ؟
 • قیمت تخت تاشو کم جا بر چه اساسی تعیین میشود؟
 • انواع مدل های تخت تاشو کم جا

تخت تاشو کم جا چیست و چه ویژگی هایی دارد ؟

همان طور که همه میدانیم طراحی دکوراسیون یک اتاق خواب با فضایی با مساحت زیاد کار راحت تری هست تا چیدمان یک اتاق در فضای کوچک .

برای این که بتوانیم یک دکوراسیون خوب و مناسب در یک اتاق خواب کوچک داشته باشیم باید چه کنیم ؟ توصیه ما به شما استفاده از تخت های تاشو کم جا می باشد .

در یک اتاق خواب معمولا وسیله ای که بیشتر حجم را اشغال می کند تخت خواب می باشد وقتی مساحت اتاق کم باشد با مشکل رو به رو میشویم که چگونه چیدمان خوب و مناسبی را داشته باشیم .

تخت های تاشو کم جا در ابعاد و اندازه های مختلف ساخته میشوند و مناسب برای هر فضایی می باشند به همین دلیل در چند سال اخیر بسیار مورد استفاده قرار گرفته اند و جزو پر فروش ترین ها می باشد .

در ساخت این تخت های تاشو کم جا از از جک هیدرولیک و یا پنماتیک استفاده می کنند که باعث میشود هنگامیکه تخت را بالا  میبریم نیروی زیادی مصرف نکنیم .

این گونه تخت ها حول یک زاویه ۹۰ درجه میچرخند و تخت و تشک دوباره در کنار دیوار قرار میگیرد و فضای اتاق کاملا بار میشود و در مصرف فضای اتاق صرفه جویی میشود .

و به این صورت بزرگترین مشکل اتاق خواب کوچک که کمبود فضا می باشد با این راهکار برطرف میشود .

شیوه درست این است که تخت خواب تاشو در کنار یک کمد دیوار قرار بگیرد به این شکل هم ظاهر زیبایی میگیرد و هم این که باز هم در فضا صرفه جویی خواهدشد .

تخت های تاشو به دو صورت افقی و عمودی  موجود می باشد با توجه به فضایی که دارید در صورتیکه سقف کوتاه تری دارید مدل های افقی را انتخاب کنید .

اگر میخواهد مدل های عمودی یا دیواری را انتخاب کنید باید به اندازه یک تشک به علاوه ۱۰ سانتی متر از هر طرف فضا داشته باشید.

باید به گونه ای طراحی بشود که حداقل یک طرف فضای تخت ازاد باشد و قابلیت رفت و آمد را داشته باشد .

این تختخواب ها باید حتما تحت نظر متخصصان که در این زمینه فعالیت می کنند طراحی شود.در کنار این تخت خواب ها می توانید میز کامپیوتر و یا میز آرایش و کتابخانه و … را تعبیه کنید که خود باعث کاهش فضای مصرفی میشود .

این سبک از تخت خواب ها به تخت خواب های کم جا تاشو معروف هستند مصارف بالایی دارند اعم از خانه ها و سوئیت های دانشجویی که در یک فضای کوچک هم باید فضای خواب را داشته باشد و هم اتاق نشیمن را در نظر بگیرند .

و یکی دیگر از مصارفی که دارد مناسب برای اتاق مهمان هست که معمولا خانواده ها در نظر دارند فضای اتاق باز باشد وفقط در صورتیکه مهمان دارند استفاده بکنند که این تخت های تاشو کم جا بسیار گزینه مناسبی هستند .

تخت ها تاشو مدل های مختلفی دارند که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم :

 • تخت تاشو میز تحریری : در این مدل مانند تخت تاشو های دیواری است و درون یک کمد تعبیه شده است با این تفاوت که وقتی جمع میشود تبدیل به یک میز تحریر کوچک میشود و بسیار مناسب برای اتاق ها بسیار کوچک می باشد.
 • تخت تاشو فنری: این تخت های تاشو مکانیزم ساده ای دارند به این صورت هستند که یک تشک انعطاف پذیر دارند که داخل یک فریم و چهارچوب فنری قرار میگیرند این نوع از تخت ها مناسب برای خانواده هایی هستند که معمولا دارای مهمان های زیادی می باشند  و نمی خواهند در زمانی که مهمان ها نیستند فضای زیادی اشغال شود و از طرفی نیز مناسب برای دانشجویانی می باشند که در سوئیتهای کوچکی زندگی میکنند و یا این که مداوم در حال تغییر مکان هستند .

این تخت خواب ها بسیار مناسب برای حمل و نقل هستند و به راحتی جا به جا میشوند چون کم جا و سبک هستند و در صورتی که نیاز نداشته باشید می توانید آن را در انبار بگذارید .

تفاوت تخت تاشو کم جا با مبلمان تخت خواب شو در چیست ؟

مبلمان تخت خواب شو همان طور که از اسمش مشخص است در حقیقت یک مبل است و جای آن در ابتدا برای نشیمن می باشد و مناسب برای خانواده هایی هستند که مهمان دارند اما جای جداگانه ای برای محل استراحت مهمانان ندارند و توصیه ما این است که می توانند از مبل های تخت خواب شو استفاده کنند و این مدل از مبل های تخت خواب شو نیز مانند تخت تاشو کم جا برای دانشجویان نیز مناسب است .

تنها تفاوت بزرگی که می توان در مورد این دو مدل در نظر داشت جایگاه استفاده از آن هاست به این صوت که مبل تخت خواب شو در اتاق خواب و نشیمن قابل استفاده است ولی تخت خواب تاشو همان طور که از اسمش مشخص است تخت خواب است و جای آن در اتاق خواب است و معمولا تخت خواب های تاشو  به شکل یک کمد و یا میز تحریر و .. هستند پس مناسب نیست که آن هارا در نشیمن گذاشت اگرچه مدل تخت تاشو فنری قابل استفاده در نشیمن هست برای مهمانان.

تخت تاشو کم جا چه مزایایی دارد ؟

تخت تاشو نیز همانند سایر کابینتها دارای مزایا ومعایبی می باشد که در ادامه به نقد وبررسی آن ها میپردازیم .

 • اولین مزیت تخت های کم جا که در حقیقت بزرگترین و معروف ترین مزیت آن نیز می باشد حالت تاشو آن می باشد که کم جا بودن را به ارمغان می آورد به این صورت که در صورتیکه به آن نیاز دارید آن را باز می کنید و از آن استفاده می کنید و هنگامی که به آن نیاز ندارید تخت تاشو را می بندید و فضا آزاد می شود .
 • مزیت دیگر آن این است که چند کاره است یعنی این که شما علاوه بر این که یک تخت خواب برای استراحت دارید میتوانید از آن به عنوان کتابخانه و یا میز تحریر و… استفاده کنید که این یکی از ویژگیهایی است که باعث فروش بیشتر آن شده است .
 • یکی از مزیت های دیگری که کمتر به آن توجه میشود این است که وقتی تخت جمع میشود دور از دسترس قرار میگیرد و احتمال آسیب رسیدن به آن کمتر میشود و به طوری باعث مصون ماندن آن از برخورد اجسام و وسایل میشود .
 • یکی از مزایایی که تخت های تاشو کم جا دارند این است که چون متریال آن از ام دی اف ساخته شده است تنوع رنگ و طرح بسیاری دارند و از طرفی میتوانید المان های مختلف را بر اساس فضایی که در اختیار دارید انتخاب کنید و در کنار تخت خواب تاشو خود استفاده کنید برای مثال می توانید تخت خواب تاشو کم جا خود را به شکل میز تحریر انتخاب کنید و در کنار آن یک کتابخانه داشته باشید و یا برحسب نیاز به شکل های مختلف انتخاب کنید .

اطلاعات بیشتر

چگونه با کیفیت ترین کابینت هایگلاس را در کرج پیدا کنیم؟

معایب تخت تاشو کم جا چیست؟

 • یکی از معایبی که می توان از تخت های تاشو گرفت این است که در صورتیکه به درستی سایز آن قسمت که قرار است تخت نصب شود گرفته نشود و مناسب برای آن قسمت نباشد دچار مشکل میشوید و تعویض این گونه تخت ها آسان و راحت نیست و اگر بخواهید عوض کنید باید هزینه بسیاری بکنید .
 • تخت های تاشو کمجا در صورتیکه به درستی و با متریال خوب ساخته شوند معمولا مشتریان از آن ها راضی هستند اما اگر از متریال بی کیفیت ساخته شوند دچار مشکل خواهید شد یکی از این مشکلات که در پی استفاده نکردن از یراق آلات مناسب هست این است که بعد از مدتی جک ها به درستی کار نمی کنند و باز و بسته کردن تخت سخت می شود وباید جک های تعویض شود که مستلزم هزینه می باشد .
 • عیب دیگری که دارد این است که حتما از جنس ام دی اف ساخته شود چون که در ساخت این گونه تخت ها تنوع متریال زیاد است و بهترین جنسی که میتوان آن را ساخت ام دی اف است زیرا که ام دی اف دارای دوام بالایی است پس در هنگام خرید حتما مطمئن شوید که جنس آن ام دی اف است .
 • مجموعه های زیادی این گونه از تخت های کم جا را میسازند و همین موضوع باعث میشود که مشتریان سردرگم شوند که کدام مجموعه برای خرید بهتر است و بعضی وقت ها مشتریان تنها به قیمت اکتفا میکنند که کار کاملا اشتباهی است مهم این است که مجموعه ای را انتخاب کنید که در کنار جنس و متریال خوبی که برای این گونه تخت ها به کار میبرد خدمات پس از فروش مانند گارانتی مناسب و همین این که نصاب با تحربه که به درستی و با سرعت زیاد نصب کند نیز داشته باشند .
 • اگر نصاب وارد بر نصب این گونه از تخت ها نباشد باعث میشود که فشاری که بر این گونه تخت ها می اید دو برابر شده و زود فرسوده بشوند .
 • کیفیت کلاف فلزی که در این گونه تخت ها کم جا و تاشو استفاده میشود بسیار مهم است زیرا که اگر کیفیت خوبی نداشته باشند نمیتواند تحمل وزن تشک و درب تخت تاشو و همچنین فردی که بر روی آن خوابیده است را داشته باشد و همین موضوع خود باعث شکسته شدن درب تخت های تاشو کم جا میشود .

مشتریان در مورد استفاده از تخت های تاشو کم جا چه نظری دارند ؟

هنگامی که مشتریان این گونه تخت ها را خریداری می کنند بعد ز مدتی که از آن ها نظر خواه می کنیم و نظرات آن ها را جمع آوری کرده ایم به چند نکته برخورد کرده ایم که میخواهیم آن ها را با شما به اشتراک بگذاریم :

 • اکثر مشتریان متعقد هستند که اینگونه تخت ها وقتی زیبا تر و کارآمد تر هستند که در کنار کمد و سایر ملزومات یک اتاق قرار بگیرند مانند کتابخانه و میز تحریر و … .
 • و عده ای از آن ها معتقد هستند که مدل تک نفره پرکاربرد تر و پر استفاده تر از مدل های دو نفره هست .
 • مشتریان مجموعه اکسین چوب همگی از تخت های تاشو کمجا راضی هستند زیرا که متریال به کار رفته درآن ها کاملا با کیفیت هست در نتیجه دارای دوام و مقاومت زیادی هستند .

قیمت تخت تاشو کم جا بر چه اساسی تعیین میشود؟

تخت خواب های تاشو و کم جا همانطورکه گفتیم می تواند با متریال های متفاوتی مانند نئوپان،ام دی اف، هایگلاس و … ساخته شود اما معمولا از ام دی اف ساخته میشود و بهتر است که از ورق های ام دی اف ساخته شود که دارای مقاومت و دوام بالایی باشد .

قیمت تخت تاشو کم جا به عوامل مختلفی وابسته است که اولین موردی که در قیمت آن تاثیر زیادی میگذارد جنس  متریال اصلیش است که گفتیم بهتر است که حتما ام دی اف باشد و محاسبه قیمت آن مانند کمد دیواری میباشد و به صورت مترمربع محاسبه می شود برای یک تخت دو نفره تاشو کم جا نیاز به ۴ متر ورق ام دی اف داریم.

این مقدار برای تخت تک نفره بزرگسال به نصف میرسد یعنی ۲ مترمربع و برای تخت نوجوان از این مقدار هم کمتر است و برای سایر ملزومات مانند کمد دیواری و کتابخانه و میز آرایش و … نیز قیمت جداگانه ای میگیرند و قیمت نهایی با توجه به این که چه مجموعه ای را انتخاب می کنید و این که از چه ابزار و یراق آلاتی استفاده می کنید و همین طور چه طراحی را مد نظر دارید متفاوت است.

و همچنین پروفیل به کار رفته در آن نیز بسیار مهم است و توصیه ما این است که حتما از پروفیل با کیفیت که دارای ضخامت ۰.۹ تا ۱ میلی متر است استفاده کنید.

انواع مدل های تخت تاشو کم جا

تخت تاشو در کرج

 

تخت تاشو که میبیند به راحتی می توانید از تاج بالای تخت نیز استفاده کنید علاوه بر این که در صورتیکه به به تخت نیاز نداشته باشید آن را میبندید

تخت تاشو در کرج

 

تخت تاشویی که در کنارش دارای ویترین شیشه ای می باشد که میتوان وسایل را در آن جا تعبیه کرد

تخت تاشو در کرج

 

برای ساخت تخت های تاشو تنها نیازی نیست که از ام دی اف ساده استفاده کنید بلکه می توانید از ورق هایگلاس نیز بهره بگیرید که هم زیباتر میکند و هم این که میزان انعکاس نور را بیشتر میکند

تخت تاشو در کرج

 

تخت تاشو تک نفره به اضافه میز آرایش

 

تخت تاشو در وکیپدیا 

پانوشت :تخت تاشو کم جا در کرج، بهترین تخت تاشو در کرج، تخت کم جا در کرج، بهترین تخت کم جا در کرج، مزایای تخت کم جا در کرج، مزایای تخت تاشو در کرج

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − هشت =