در این مقاله میخواهیم در مورد کابینت هایگلاس و تولید و مزایا، معایب مطالبی را مختصرا شرح دهیم کابینت هایگلاس از جذاب ترین کابینت هایی است که میتوانید از آن استفاده کنید علت جذابیت ان برق و درخشان بودن سطح آن می باشد.
در ادامه میخواهیم در مورد کابینت هایگلاس در کرج که چگونه ساخته می شود و این که چه مزایا و معایبی دارد بحث کنیم.

خلاصه ای از آن چه قرار است که در این مقاله گفته شود:

 • کابینت هایگلاس چیست
 • کابینت هایگلاس چگونه ساخته می شود
 • کابینت هایگلاس چه مزایایی دارد
 • معایب کابینت هایگلاس چیست
 • چگونگی نگه داری از کابینت هایگلاس
 • قیمت کابینت هایگلاس در کرج
 • عواملی که بر روی قیمت تاثیر میگذارند
 • مدل های کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس چیست؟

هایگلاس نام روکش است که هیچ ربطی به شیشه ندارد یعنی در متریال از شیشه استفاده نشده است ورق هایگلاس یک ورق MDF است که لایه بیرونی آن از یک نوع پلاستیک به نام پلکسی گلاس است .

که همین لایه سبب براق شدن آن میشود و به همین علت است که به آن این اسم را داده پوشش ورق های MDF در حالت عادی از جنس ملامینه هستند.

این روکش پلکسی گلاس تنها بر یک لایه قرار میگیرد و لایه دیگر ورق MDF ساده است.

نکته دیگری که وجود دارد این است که میزان موجی که در اثر تابش نور از ان برمیگردد چه قدر باشد هر مقدار میزان موج که برمیگردد کمتر باشد نشان دهنده کیفیت بالای ان است.

یکی از مواردی که در مورد کابینت هایگلاس استفاده میشود این است که چون نور را برمیگرداند و باعث روشنایی اندکی می شود در آشپزخانه هایی با فضای کوچک که نورگیری کمتری نیز دارند استفاده میشود .

کابینت هایگلاس چگونه ساخته می شود

همانطور که گفتیم ورق هایگلاس نوعی ورق MDF است که شفاف نیست و در چگالی های مختلف در کارخانه تولید میشود .

روکش که بر روی آن استفاده میکنند یک لایه پلاستیکی به نام پلکسی گلاس است.

که حالت شیشه ای دارد اما  استحکام بسیار بیشتری نسبت به شیشه دارد و همین طور وزن کمتری از یک لایه شیشه دارد و به طور معمول یک لایه هست و لایه دیگر آن ملامینه است

این روکش ها به دلیل براق بودن کاربرد های زیادی دارند از جمله در دکوراسیون خانه مانند کابینت کمد دیواری دکور و غیره چیز ها استفاده میشود

ورق هایگلاس مقاومت خوبی در برابر آب دارد اگر لایه زیرین نیز از لایه خوبی مانند ملامینه پوشش داده شده باشد در برابر آب کاملا محافظت شده میشود

ورق هایگلاس دارای تنوع رنگ و طرح بسیاری می باشد در نتیجه میتوان مدل های بسیار جذاب و متفاوتی از کابینت ها را به وجود اورد در عینی که قیمت مناسبی نیز دارد

در واقع مغزی اصلی کابینت های هایگلاس نیز MDF است که با لایه ای از جنس پلاستیک و پلی کربنات پوشش داده شده است

کابینت هایگلاس چه مزایایی دارد

 • اولین مزیتی که دارد این است که بسیار درخشنده و زیباست عده زیادی این کابینت را برای درخشندگی انتخاب می کنند.

اما این درخشندگی مشکلاتی را به وجود می اورد و آن این است که اگر کثیف بشود و یا لکه های چربی بر روی آن قرار بگیرد کاملا واضح است و حتی اگر خط و خش نیز داشته باشد معلوم میشود

 • مزیت مهمی که کابینت هایگلاس دارد مقاومت آن در برابر رطوبت است و آن به علت این است که روکش پلی گلاس بر روی آن قرار گرفته است.

وکابینتهای هایگلاس تا موقعی که روکش ان اسیب نبیند رطوبت به ان ها نفوذ نمی کند در صورتیکه به دلیلی روکش را از دست بدهد در مقابل رطوبت مقاومتی ندارد و دچار پوسیدگی میشود

 • مزیتی که بسیار مهم است و دلیل اصلی پرفروش بودن این کابینت میشود دوام بالای آن است.

که باعث میشود که مدت زمان زیادی عمر کند و نیاز نباشد که به دنبال تعویض و یا تعمیر کابینت ها بروید.

 • ورق هایگلاس نسبت به ورق MDF دارای تنوع رنگ و طرح بیشتری است که باعث میشود در انتخاب رنگ کابینت محدودیتی نداشته باشیم و ازادانه تر انتخاب کنیم
 • یکی دیگر از مزایای کابینت هایگلاس این است که در صورتیکه کابینت شما دچار مشکل بشود مثلا خراش عمیقی بر روی لایه نما و درب کابینت ها به وجود بیاید .

در این صورت نیازی به تعمیر و ترمیم دارید اکنون مزیت کابینت هایگلاس معلوم میشود چون که ورق هایگلاس انواع طرح ها و رنگ هایی که دارد در بیشتر مواقع موجود است.

در بازار و در صورت نیاز به تعمیر به راحتی میتوانید روکش موردنظر را پیدا کنید و استفاده کنید اما انواع دیگر از کابینت ها شاید این مزیت را نداشته باشند و مشتری ها دچار ضرر میشوند چون کاهی نیاز میشود که کل کابینت را عوض کنند .

 • مناسب برای طراحی کابینت های مدرن است و این به سبب براق و درخشان بودن آن هاست به ویژه رنگ سفید که برای آشپزخانه هایی که میخواهند سبک مدرن داشته باشند استفاده میشود
 • یک ویژگی که قبلا هم اشاره شد درخشان بودن کابینت هایگلاس ست که این موضوع باعث این میشود.

که اگر آشپزخانه کوچکی دارید و یا آن که نورگیر نیست توصیه ما این است که از کابینتهای هایگلاس استفاده کنید چون با یک نورپردازی ساده هم بسیار بیشتر جلوه می کند و محیط را دلباز می کند

 • مزیت دیگری که کابینت هایگلاس دارد این است که به راحتی و با سهولت میتوانیم آن را تمیز کنیم به صورتیکه تنها نیاز است  یک دستمال مرطوب استفاده کنید ونیازی به انواع مواد شوینده و سایش ندارید زیرا که سطوح صاف و صیقلی آن به راحتی تمیز میشود

معایب کابینت هایگلاس چیست؟

 • اولین عیبی که میخواهیم در مورد آن حرف بزنیم و شاید کمتر کسی به آن توجه کرده باشد تیزی لبه ها و گوشه های کابینت هایگلاس است درست است که چندان به چشم نمی اید .

اما میتواند منجر به اسیب شود برای خودتان و یا عزیزانتان اکنون راه حل چیست شاید در نگاه اول بگویید خب نیاز به کشیدن سمباده بر روی گوشه ها و نقاط تیز هست اما با این کار زیبایی موجود در کابینت هایگلاس که درخشانی آن است را از بین میبرید.

پس راه حل درست چیست از حفاظ های لاستیکی برای گوشه های تیز استفاده کنید که این کار را خود مشتری هم می تواند انجام دهد اما باید ظرافت کار را رعایت کند.

یعنی به این صورت که نباید از لاستیک های خیلی بزرگ استفاده کنید و باید رنگ آن مطابقت داشته باشد و از چسب کم باید استفاده کنید

 • عیب بعدی که قرار است در مورد ان توضیح دهیم لکه پذیری است که در کابینت هایگلاس زیاد میبینیم که به ویژه در کابینت هایگلاس که دارای رنگ تیره دارند بیشتر نمود دارند لکه های چربی و گردوخاک و همین طور رد اثر انگشت از جمله اثرات این مشکل است .

اگرچه که این ایراد میتواند به طوری یک حسن هم باشد چون که باید به دنبال تمیزی و نظافت همیشگی آشپزخانه بر بیاییم چونکه مکانیست که نظافت در ان جا بسیار حائز اهمیت است.

 • عیب دیگری که در کابینت هایگلاس وجود دارد خط و خش بسیاری است که برروی آن به وجود می اید.

حتی در اثر برخورد اجسام نسبتا سخت ممکن است خراش ایجاد شود در مکان های اطراف دستگیره که تماس دست و ناخن ها بیشتر است به دلیل برخورد ناخن ها دچار خط و خش می شود.

راه حل که برای آن در نظر داریم مربوط به هنگام خرید و استفاده از یک روکش با کیفیت هایگلاس میشود هر چه روکش با کیفیت تر باشد در مقابل خط و خراش مقاوم تر است مانند روکش لمی گلاس که دارای مقاومت خوبی می باشد

 • این که باید از چه برندی برای خرید استفاده کنیم ایا خارجی بهتر است یا ایرانی ؟ جواب این سوال را قطعی نمیشود داد زیرا که آنطور که در ذهن همه جا افتاده است خارجی بهتر است در این مورد جواب گو نیست.

و باید در هنگام خرید با چراغ قوه بر روی آن نور بندازید تا بتوانید به خوبی آن را بررسی کنید و به طور کلی کیفیت یک ورق هایگلاس به کارخانه که در آن ساخته شده است و متریال به کار رفته آن بستگی دارد

 • همانطور که قبلا گفتیم کابینت هایگلاس مقاومت خوبی در برابر آب و رطوبت دارد اما تا زمانی که روکش آن از بین نرود در صورتیکه روکش آن از بین برود چون مغزی ان نیز از چوب و MDF است دچار پوسیدگی میشود.

پس تماما در مقابل آب و رطوبت مقاومت ندارد پس باید چه کنیم ؟ راه حل ما به شما این است که در محل هایی که رطوبت بیشتری هست از ورق دیگری به نام PVC برای اطراف سینک استفاده کنید که قبل از آن از MDF یا خود هایگلاس ۳ میلیمتری استفاده می شده است.

اما این ورق ها در صورت برخورد و تماس با آب به مدت ۲ تا ۵ روز دچار پوسیدگی میشوند.

راه حل دیگر ما این است که درست و به موقع از چسب های اکواریوم استفاده کنیم یعنی آن که بعد از برش خوردن ورق های MDF و هایگلاس با چسب اکواریوم با دقت پوشش داده بشوند و همین طور موقع نصب با دقت به وسیله چسب های که در جهت عایق کردن و ضد آب سازی مصرف میشوند چسب زده شوند.

و یک راه حل که دردسر کمتری دارد اما دارای هزینه بیشتری می باشد این راه حل صفحه های کورین می باشند که کاملا ضدآب هستند.

 • عیب دیگر این است که اگر بخواهید کابینت هایگلاس را به شکل دو طرفه استفاده کنید این کار به طور معمول ممکن نیست زیرا که کابینت هایگلاس یکطرفه ساخته میشوند بنابراین باید هر ورق را دوبل کرد که دارای هزینه می باشد

در پایان با بیان مزایا و معایبی که توضیح داده شد شاید فکر کنید که کابینت هایگلاس گزینه خوبی نباشد برای خرید اما ما به شما این اطمینان را میدهیم که کابینت هایگلاس کابینت با دوام و همین طور مقرون به صرفه ای است اگرچه معایبی دارد.

اما همانطور که مطالعه کردید برای هر عیبی از آن راه حلی را پیشنهاد دادیم پس فقط یک نکته باقی می ماند آن هم انتخاب مجموعه ای کار بلد و مناسب برای انتخاب و طراحی ودر نهایت نصب درست و با کیفیت و سریع که تمام این کار ها را میتوانید به مجموعه اکسین چوب بسپارید.

اطلاعات بیشتر

کابینت پیش ساخته چه مزایا و معایبی دارد؟

چگونگی نگه داری از کابینت هایگلاس

همانطور که قبلا گفتیم کابینت هایگلاس لکه و کثیفی را بیشتر نشان میدهد و همین طور توصیه کردیم که بهتر است از رنگ های روشن مانند رنگ سفید استفاده کنیم اما از طرفی مشکلی که رنگ سفید بعد از مدتی ایجاد میکند این است که تمایل به رنگ زرد پیدا می کند علت چیست

 • یکی دلیل آن این میتواند باشد که در مجاورت مستقیم با نور خورشید قرار گرفته باشد پس بهتر است برای آشپزخانه تان حتما از پرده استفاده کنید
 • دلیل دیگری که ممکن است باعث این مشکل بشود این است که دیر تمیز کرد سطح این کابینت هاست همانطور که میدانید در آشپزخانه و به دلیل سرخ کردن ممکن است که روغن در اطراف زیاد پخش بشود.

این روغن روی کابینت مینشیند و اگر تمیز نشود بعد از مدتی اکسیده خواهد شد و سبب تغییر رنگ میشود پس بهتر است زود به زود تمیز کنید.

 • دلیل دیگر این می تواند باشد که ورق هایگلاس به کار رفته در کابینت دارای مرغوبیت نباشد این نکته را در نظر داشته باشید که فقط به قیمت اکتفا نکنید چه بسا افراد بسیاری که فقط به قیمت کابینت ها توجه می کنند.

و به علت ارزان بودن آن را انتخاب میکنند اما بعد از مدتی دچار پوسیدگی و تغییر رنگ می شوند برای حل این مشکل حتما از جاهای معتبر خرید کنید.

یک ترفند این است که هنگام خرید از کابینت ساز خود بخواهید که برچسب روی کابینت ها را جدا نکند زیرا که شرکت های معتبر لوگوی خود را به شکل بسیار ریز واترمارک زده اند که نشان از کیفیت آن دارد

 • همانطور که گفته شد این کابینت دارای سطح صاف و براقی می باشد پس باید بسیار مراقب بود که خط و خشی به آن نخورد

قیمت کابینت هایگلاس در کرج

قیمت کابینت هایگلاس در کرج به عوامل زیادی بستگی دارد اعم از ورق به کار رفته، طراحی انتخاب شده و همین طور یراق الات استفاده شده .

توصیه ما به شما این است که هنگامی که از جایی قیمت متری کابینت را میپرسید حتما از آن ها نمونه کار را هم در خواست کنید و قیمت را همراه با کیفیت بسنجید زیرا که افراد زیادی هستند در این کار که میخواهند مشتریان را با قیمت کم فریب بدهند و در نهایت کار بی کیفیت را به مشتری تحویل بدهند.

عواملی که بر روی قیمت تاثیر میگذارند

 • یراق آلات: یکی از مواردی که بر روی قیمت تاثیر میگذارد یراق آلات به کار رفته می باشد که هم در قیمت تاثیر دارد و هم در آینده در کیفیت کار اثر میگذارد استفاده از لولا ها و آرام بند های بی کیفیت باعث ایجاد صدا می شوند
 • طراحی : طراحی کابینت هایگلاس یکی از فاکتور های مهم در تعیین قیمت است هر چی طراحی پرکار قیمت بیشتر میشود
 • در نهایت جنس ورقه استفاده شده نیز بسیار مهم است اگر ورق انتخاب شده خارجی باشد تفاوت قیمت حتی دو تا سه برابر نیز خواهد بود بعذ از انتخاب کشور سازنده برند آن نیز در قیمت تاثیر میگذارد

مدل های کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس در کرج

کابینت هایگلاس سفید و مشکی که دارای جزیره می باشد

کابینت هایگلاس در کرج

کابینت هایگلاس سفید که مناسب برای آشپزخانه کوچک می باشد

کابینت هایگلاس در کرج

کابینت هایگلاس کرم رنگ که به سبک مدرن طراحی شده است

کابینت هایگلاس در کرج

کابینت هایگلاس با صفحه کورین

کابینت در ویکی پدیا 

پانوشت: کابینت هایگلاس، بهترین کابینت هایگلاس در کرج، کابینت هایگلاس در کرج، مزایا کابینت هایگلاس در کرج

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − نه =