کابینت پیش ساخته

یکی از بهترین تولید کنندگان کابینت از پیش ساخته و آماده در کرج مجموعه اکسین چوب می باشد که در این مقاله به دنبال اگاه سازی در خصوص این گونه کابینت ها و چگونگی خریدن این کابینتها است.

کابینت در ابتدا یک واژه فرانسوی بوده است به معنای یک انبار و محل نگه داری مخفی است در ایران کابینت ها ابتدا به صورت گنجه هایی بوده است که با استفاده از چوب و خشت و گل ساخته می شدند.

در این مقاله میخواهیم در مورد کابینت های از پیش ساخته شده به تفصیل بپردازیم.

در ادامه انچه در این مقاله گفته خواهد شد را به اختصار بیان می کنیم:

 • کابینت از پیش ساخته چیست
 • انواع کابینت از پیش ساخته
 • کابینت از پیش ساخته شده از جنس ممبران
 • تنها به قیمت پایین توجه نکنید
 • چگونه می توانیم کابینت از پیش ساخته شده ممبران با کیفیت تهیه کنیم ؟
 • عوامل موثر بر قیمت کابینت از پیش ساخته
 • جنس صفحه به کار رفته
 • جنس بدنه و در
 • چگونگی سفارشی سازی کابینت های نیمه اماده
 • مزایا کابینت از پیش ساخته
 • نکاتی که باید در خرید کابینت های اماده و از پیش ساخته شده باید توجه کنید
 • قیمت کابینت های از پیش ساخته شده

کابینت از پیش ساخته شده چیست ؟

کابینت از پیش ساخته شده یا اصطلاحا کابینت اماده کابینتهایی هستند که به تازگی معرفی شده اند.

پس بهتر است ابتدا توضیح بدهیم که این گونه کابینتها چه هستند و چگونه ساخته شده اند. در ضمن چگونه باعث تسهیل در زمینه کابینت سازی می شوند.

برای ساخت یک کابینت باید حدود ۴۰ مرحله فرایند طی شود که قطعا سبب صرف وقت و هزینه زیادی خواهد شد .

در نتیجه کابینت های اماده مورد بسیار مناسبی هستند که می توانند در وقت و زمان و هزینه های شما صرفه جویی کنند .

و مناسب برای افرادی هست که نمی خواهند مدت زمان زیادی را صرف انتخاب و اماده سازی کابینت ها بکنند و همچنین قیمت مناسب تری را نیز خواهند داشت که باعث انتخاب افراد زیادی خواهد شد.

کابینت های از پیش ساخته شده و اماده برای افرادی که پروژه های ساختمان سازی دارند  و در این گونه مشاغل فعالیت دارند مناسب هست و برای کل یک مجموعه می توانند کابینت تهیه بکنند بی انکه زمان زیادی را صرف بکنند و هزینه بیشتری را بدهند در عینی که از کیفیت کافی برخوردار هستند.

کابینت های اماده دارای ابعاد استانداری هستند که مناسب هستند که خیلی سریع بعد از انتخاب رنگ و طرح نصب بشوند.

مشکلی که کابینت های اماده دارد این است که در رنگ و طرح تنوع زیادی ندارند زیرا که این کابینت ها در کارخانه و یا کارگاه های تولیدی کابینت ساخته شدند و در نتیجه رنگ ها و طرح های محدودی دارند و یکی از مشکلات که مشتریان با این گونه کابینت ها دارند همین مسئله هست.

انواع کابینت از پیش ساخته شده

کابینت های اماده اکنون در انواعی که مشتریان زیاد استفاده می کنند که اعم از کابینت های MDF و هایگلاس که به این گونه کابینت ها کابینت مدرن می گویند و همچنین کابینت های کلاسیک که به صورت کابینت ممبران هستند می باشد.

که در ادامه به اختصار در مورد انواع کابینت های اماده توضیح خواهیم داد:

کابینت پیش ساخته

 

کابینت از پیش ساخته شده ممبران

کابینت ممبران یکی از زیبا ترین و شکیل ترین کابینت هاستت که دارای رنگ و طرح های مختلف است و به همین علت افراد زیادی این گزینه را انتخاب می کنند.

کابینت های از پیش ساخته شده و اماده که اصطلاحا به ان ها کابینت استوک می گویند در انواع کابینت ممبران نیز وجود دارند در ادامه میخواهیم بررسی کنیم که ایا خوب است این گونه کابینت های اماده ممبران را تهیه کنیم یا خیر.

کابینت ممبران از پیش ساخته شده اگر به درستی انتخاب نشوند باعث میشود ضرر زیادی را متحمل شوید زیرا که هم از نظر هزینه متحمل ضرر می شود و هم این که کابینت یک کالای تماما مصرفی است که همیشه در دید شماست اگر ظاهر و کیفیت خوبی نداشته باشد قطعا مشکل ساز خواهد شد.

تنها به قیمت پایین توجه نکنید

کابینت ممبران از جمله کابینت هایی است که کیفیت مواد استفاده شده در ان بسیار مهم است عده ای فروشگاه ها  و مجموعه هایی که در جهت فروش کابینت های از پیش ساخته شده ممبران فعالیت می کنند.

خود تولید کننده نیز نیستند و با قیمت های پایین باعث جلب مشتری می شود و از انجایی که هیچ ارزانی بی دلیل نیست این مورد نیز به این دلیل ارزان است که کابینت خود را به تولیدی های بی کیفیت می دهند و ان ها نیز از متریال کار کم می کنند و یا از جنس های بی کیفیت استفاده می کنند.

که باعث می شود در نهایت یک کار بی کیفیت که ظاهر نازیبایی را هم دارد تحویل میدهند به گونه ای که شاید از نظر بصری یک کابینت بسیار معمولی بهتر دیده شود و همین طور ماندگاری بیشتری را نیز ممکن است داشته باشند.

 

کابینت از پیش ساخته شده

چگونه می توانیم کابینت از پیش ساخته شده ممبران با کیفیت تهیه کنیم ؟

سعی کنید از مجموعه هایی که خود دارای کارگاه های تولیدی هستند و به اصطلاح مجری تمام کارها می باشند بهره بگیرید  اگر بخواهیم که حتما کابینت از پیش ساخته شده ممبران دارای کفیت بالایی باشد باید نکات زیر را رعایت کنیم:

 • از چسب مناسب برای چسباندن PVC استفاده کنیم که معمولا چسب های المانی کیفیت مناسب تری دارند.
 • روکش هایی که دارای ضخامت مناسب باشند.
 • ام دی اف با کیفیت و مناسب.
 • استفاده از یراق الات با کیفیت و ترجیحا خارجی اگر چه در اولویت نیست این مورد اما هم سبب زیبا تر شدن کابینت می شود

مانند گیره های زیبا و هم این که اگر از ارام بند و لولا های مناسب استفاده کنید بعد از مدتی شاهد صداهای ناخراش در هنگام باز و بسته کردن کابینت ها نمی باشید.

 • مورد دیگر که در مونتاژ مهم است کیفیت جنس بدنه است که نباید نئوپان باشد زیرا که سبب چرخیدن بدنه بعد از نصب می شود و در نهایت باعث فرو ریختن وسایل داخل کابینت می شودکه جان عزیزانتان را به خطر میندازد.
 • مورد دیگر این که حتما از صنایع چوب ماهر استفاده کنید علت این است که افراد ماهر سریعتر و با کیفیت تر نصب می کنند.

عوامل موثر بر قیمت کابینت از پیش ساخته

جنس صفحه

جنس صفحه یکی از نکات مهم در تولید کابینت های از پیش ساخته شده است بنابراین باید حتما به گونه ای اصولی و درست ساخته شود که بهتر است از HPL استفاده بکنیم که از ضخامت خوب و درستی برخوردار باشد که بسته به کار انتخاب میشود.

اگر بخواهیم که قیمت بالای نداشته باشد و مقرون به صرفه تر بشود از صفحات دوبل استفاده می کنیم که به این صورت است که دو ورق MDF را بهم متصل می کنند.

جنس بدنه و در

ابتدا لازم است که به این نکته توجه کنیم که عناوینی مانند کابینت های استوک و کابینت های وارداتی واقعیت ندارند وتماما این گونه کابینت ها داخل کارگاه های داخلی ساخته می شوند.

و تنها ممکن است که متریال که از ان استفاده می کنند در جهت تولید خارجی و وارداتی باشند.

علت اصلی تفاوت قیمت در کابینت های استوک تفاوت در جنس بدنه به کار رفته می باشد.

حتی این تفاوت قیمت تا دوبرابر هم ممکن است بشود علت این است که بعضی از مجموعه های تولیدی کابینت های از پیش ساخته و اماده از جنس های بی کیفیت استفاده می کنند مانند ورق ها ارزان که گاهی اوقات از چوب نیشکر تهیه شده اند و بعد از مدتی بوی نامطبوعی می دهند که موجب ناراضایتی مشتری می شود.

اطلاعات بیشتر

کابینت ممبران که از ترند های دکوراسیون آشپزخانه های امروزی است چه معایبی را دارد؟

چگونگی سفارشی سازی کابینت های نیمه اماده

کابینت های سفارشی از پیش ساخته شده عینا همان کابینت های اماده هستند و تنها تفاوتی که با هم دارند این است که این کابینت ها با اندازه گیری اشپزخانه در صورتیکه ممکن باشد امکان کم شدن و زیاد شدن دارند در نتیجه همان طور که گفتیم این کابینت در زمان و هزینه برای شما صرفه جویی میکند.

اما مشکلی که دارد این است که خیلی نمی توانید توقع شخصی سازی داشته باشید زیرا که تنوع رنگ و طرح زیادی ندارند و فقط در صورتیکه اشپزخانه در ابعاد قرینه باشد می توانید که تعداد را کمتر یا بیشتر کنید.

وژگی که این کابینت های سفارشی دارند این است که این مشکل را برطرف می کنند یعنی این که اگر اشپزخانه غیر قرینه دارید می توانید با اندازه های سفارشی تعداد ان را کم یا زیاد کنید.

در نهایت اگر اشپزخانه با ابعاد کوچک اما استاندارد دارید می خواهید هم به طور انبوه کار بکنید کابینت های اماده و از پیش ساخته شده بهترین گزینه می باشد.

اما اگر هم میخواهید هزینه کمتری بکنید و نسبتا سرعت کار بالاتر باشد از کابینت های اماده سفارشی استفاده کنید که ابتدا اندازه ها گرفته میشود و حتی به صورت سه بعدی اینده کار را طراحی میکنند.

و در اختیار مشتری میگذارند و همین طور می توانبد از انواع طرح هایی که اکنون پرطرفدار هستند مانند MDF و ممبران که شکل کلاسیک معمولا استفاده میشود و کابینت های گلاس استفاده کنید.

مزایا کابینت از پیش ساخته

 • آشپزخانه هایی که دارای کابینت های از پیش ساخته شده و اماده هستند در صورتیکه به خوبی و به جا نصب شده باشند به راحتی می توان فضای آشپزخانه را تمیز کرد به راحتی و سبب نظم بخشیدن یه محیط آشپزخانه می شود.
 • قیمت کابینت های از پیش ساخته شده و اماده به علت ان که به صورت سری کاری می باشد و توسط کارخانه ها ساخته می شود قیمت مناسبی دارند.

اما این نکته که قبلا هم بسیار یاداور شدیم این است که این کابینت ها بسته به این که از چه متریالی استفاده شود متفاوت است و در انتخاب تنها اکتفا به قیمت کم ان نکنید و حتما نکاتی که قبلا گفته شده است توجه کنید.

 • یک مزیت که شاید قابل توجه باشد تسریع در کارهای اشپزخانه اعم از اشپزی می باشد علت این است که این گونه کابینت ها زود ساخته می شوند و اگر از یک تیم متخصص استفاده بکنید سریع و با کیفیت هم نصب می شوند

و زودتر می توانید از آشپزخانه استفاده کنید و این که تمام وسایل را نظم ببخشید و کار های روتین اشپزخانه را اغاز کنید  و حتی در زمان مهمانی هم باعث تسریع در کارهایتان می شود.

نکاتی که باید در خرید کابینت های اماده و از پیش ساخته شده باید توجه کنید

 • بعد از این که کابینت های از پیش ساخته شده و اماده را سفارش دادید به یک نکته مهم باید توجه کنید و ان هم این است که باید حتما از استحکام کافی برخورد دار باشد کابینت های چوبی و فلزی از چندین لایه که در کنار هم قرار گرفتند ساخته شدند.

پس استحکاکم کافی را دارند اما کابینتهای MDF اینقدر استحکام را ندارند پس باید دقت کافی به جنسی که بدنه ان ساخته می شود داشته باشید همان طور که قبلا نیز گفتیم نباید از نئوپان استفاده شود برای بدنه چون که دچار چرخش میشود و کلا کابینت فرو میریزد که قطعا خوش ایند نیست.

 • شما می توانید اپشن هایی که دیگر کابینت ها دارند را برای کابینت های از پیش ساخته شده بگذارید مانند پنل های دکوری و یا این که بدون فریم و یا فریم دار استفاده کنید.
 • کابینت های از پیش ساخته شده مهم هست که چگونه در کنار هم چفت و بست پیدا بکنند که لازمه این کار وجود نیروهای متخصص است که می توانید این کار را به ما بسپارید.

 

 

کابینت از پیش ساخته شده

قیمت کابینت های از پیش ساخته شده

در چند سال گذشته که رد قیمت ها را شاهد بودی سبب شد که کابینت نیز از این قائله مستثنی نباشد و قیمت ان نیز بالا برود و حتی در برخی از موارد ان را به یک کالای لوکس تبدیل بکند.

اکنون باید چه کنیم که هم کابینت با کیفیت داشته باشیم و هم این که هزینه خیلی زیادی را متقبل نشویم.

دو حالت را در پیش رو داریم اول این که از کیفیت کار بزنیم یعنی ان که متریال بی کیفیت استفاده کنیم و یا به کارگاه هایی بدهیم که چندان نکات اساسی و مهم را توجه نمیکنند و در نهایت یک کار بدون استحکام و زیبایی را اراِئه میدهند که قطعا این روش خوبی نخواهد بود و بعید است که کسی این شیوه را انتخاب کند.

روش دیگر استفاده از کابینت های از پیش ساخته شده است که هم به صورت دست دوم وجود دارند و هم به صورت نو که قابلیت استفاده و نصب را دارند و به نسبت هزینه کمتری را هم متقبل می شوید.

در تمامی این مقاله این نکته را یاداور شدیم که اگر چه کابینت از پیش ساخته شده و امده مقرون به صرفه است اما بستگی به مواد به کار رفته در ان و موضوع سفارشی سازی ان دارای قیمت های گوناگونی هستند.

کابینت از پیش ساخته شده در ویکی پدیا

پانوشت: کابینت از پیش ساخته شده در کرج، کابینت اماده در کرج، کابینت از پیش ساخته شده، کابینت اماده، بهترین کابینت اماده در کرج، بهترین کابینت از پیش ساخته شده در کرج

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =